Nejčastější předměty, které dominují ve sbírkách

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste se pustili do sbírání nějaké vzácné věci? Prostě a jednoduše hledáte hobby, které bude zaplňovat vaše volné chvilky? Zatímco někdo se pouští do malování nebo sportu, jiný dává přednost právě sběratelství. Pojďme si říct, co všechno může ve sbírkách dominovat. Respektive co především ve sbírkách Čechů má své místo. 

Známky ještě nejsou pasé

Vzpomínáte si na dětství strávené s prarodiči na chalupě? Možná jste si jako děti prohlíželi se svým dědou štosy poštovních známek. Tehdy jste neměli ani ponětí, že by něco, co se lepilo běžně na obálky, mohlo mít nějakou cenu, ale věřte tomu nebo ne, nakonec se tak stát mohlo. Dokonce jsou některé známky významnější než jiné, což se může jevit fascinující. 

A jeví se to tak mnoha lidem u nás. I proto jsou známky stále tím, co není v žádném případě pasé a co se pořád udržuje v českých domácnostech. Zatímco někdo bere sběratelství známek jako hobby, jiný to bere vážně a hledá (hlavně na burzách) naprosté skvosty.

Obrazy známé i méně známé

Pokud nejsou známky nic pro vás (třeba pro to, že jsou příliš drobné a vaše prsty na to zkrátka nejsou), můžete se pustit do sbírání obrazů. Učarovat vám mohou známé i méně známé obrazy které pochází od známých, ale také méně známých autorů, kteří však mají velký potenciál.

Obrazy jako takové jsou dnes brány jako skvělá investice. Sice by se na ní nemělo stavět celé investiční portfolio, ale je rozhodně něčím, co by ho mělo diverzifikovat. No, až takový obraz budete mít, nezapomeňte ho umístit do dostatečně prostorné vitríny pro sběratele. Učarovat vám může prosklená výstavní vitrína, ve které se dílo neztratí.

Budujte si bohatství s penězi

Věděli jste, že sbírat můžete také staré mince a bankovky? Jinými slovy si skutečně budete budovat bohatství. I když stejně jako u jiných investičních instrumentů i tady platí, že si na zvýhodnění bankovek nějakou chvíli počkáte, nakonec se budete moct radovat z velmi zajímavých zvýhodnění.