Styly bydlení, které vám učarují na první pohled

Při zařizování domácnosti je nutné, abychom si vybrali svůj styl. Pokud si ho totiž zvolíme, rázem se nám bude interiér zařizovat daleko snáze. Zprvu je důležité se zamyslet nad tím, co máme rádi, co v nás evokuje příjemný a útulný pocit. Je důležité zjistit, jestli nás baví příroda nebo jestli dáváme přednost spíše moderní geometrii. A podle toho si už jen zvolíme konkrétní styl podle jeho typických vlastností. 

Stylů bydlení existuje celá spousta. Zatímco některé jsou více známé, jiné méně. V každém případě platí, že styly bydlení jsou opředeny pravidly, kterými se pak při výběru jednotlivých z nich řídit. Například anglický styl bydlení miluje masivní nábytek, proto rozkládací pohovky nebudou to pravé ořechové. Ty oceníte společně s rozkládacími křesly v minimalistickém bydlení, kde je důležité zachovat prostor.

Francouzský styl pro pohodlnou domácnost

Zájem v posledních letech roste o takzvanou francouzskou domácnost, která doslova vyzývá k lenošení. Pozornost se neupíná k přílišné barevné paletě, naopak se do popředí dostávají světlé tóny s kontrastním tmavým dřevem. Pokud přece jenom prahnete po troše barevnosti, můžete si zakoupit barevné bytové doplňky, které zpestří třeba police v interiéru. 

Pro francouzský styl bydlení jsou dále charakteristické polštářky, také stojací lampy, proutěné košíky nebo frézovaný nábytek. Nebojte se sázet i na takový nábytek, který je renovovaný čili který má patinu starých časů. 

Holandské bydlení kombinuje novinky i tradice

Znáte holandský styl bydlení? Pokud rádi jezdíte do tohoto kouta světa, pak vás možná už stihlo učarovat a chcete si kousek přinést i k sobě domů. Při zařizování domácnosti do tohoto stylu bydlení se preferuje kombinace moderních a tradičních prvků. Dominují zpravidla masivní kusy nábytku a velkou roli hrají i barevné světlé tóny. 

Co je důležité zachovat, tak jednoduchost a vzdušnost. Jednou z dominantních vlastností holandsky zařízených domácností je také funkčnost.