Poznejte Maďarsko po všech jeho stránkách

Svět nabízí mnoho možností k prozkoumávání. Každý člověk má na svém seznamu místa, která chce navštívit, mnozí z nich mají na svém seznamu i Maďarsko. Maďarsko je dnes hodnocené jako země vína a termálních lázní. Najdeme ho ve střední Evropě, hraničí konkrétně s Rakouskem, Slovinskem, Chorvatskem, Srbskem, Rumunskem a taktéž s Ukrajinou a na severu se Slovenskem. Díky tak skvělému umístění se nemůžeme divit tomu, že se sem sjíždí lidé z celého světa, aby vyzkoušeli zdejší termální lázně, jež se řadí k nejvyhlášenějším.

Termálních oblastí najdeme v Maďarsku více, známá je například oblast Bükfürdö, která je turistickým lákadlem už dlouhých čtyřicet let. Leží konkrétně na západě země a to v blízkosti rakouských hranic.

Do termální oblasti Bükfürdö se jezdí z jednoho prostého důvodu, a sice proto, že zde leží druhé největší lázně Maďarska, kde se vám dostane odpočinku za každého počasí a v jakékoli části roku.

Prozkoumejte i okolí oblíbených termálních lázní

Do Maďarska se vyplatí vyjet si nejen za zdejšími termálními lázněmi Bükfürdö, ale také za pamětihodnostmi, jež se zde nachází. V blízkosti lázní najdeme například hrad Nádasdy, který leží ve městě Sárvár, kde mimo jiné najdeme i nový komplex léčebných lázní.

Pokud bychom měli zamířit dál do Maďarska či do jiného koutu této krásné země, zmínili bychom Budínský hrad, kde se schovává maďarská sbírka umění, nebo Rybářskou baštu, což je pevnost s věžemi a vyhlídkami na město.

Poznejte Maďarsko
Poznejte Maďarsko

Zůstaňte tu déle

V Maďarsku se vyplatí strávit více času než jen jeden den. Možností ubytování je zde naštěstí mnoho. Pokud bychom měli zůstat u termálních lázní Bükfürdö, doporučili bychom například Hotel Piroska nebo pro náročnější Greenfield Hotel Golf & Spa.