Nemocný pes – co vše mu poskytnout

Psi jsou jako my. Mohou trpět chorobami, nebo přirozenými vadami. Pejsci se mohou kdykoliv při venčení nakazit různými parazity. Takovým nepříjemnostem můžeme předcházet odčervením, běžnou kontrolou srsti, trusu a celkového vzhledu a chování psa. Pokud pozorujeme, že není něco v pořádku, vyhledáme pomoc veterináře a následně pejskovi dopřejeme klidový režim a usnadníme mu život. Ale jak?

Pokud chcete svému psímu mazlíčkovi ulehčit život v době nachlazení nebo nemoci, doporučujeme investovat do několika věcí. 

• Pelech pro psy

Pes v době nemoci bude chtít svůj prostor a mít klid.  Raději má své vlastní soukromí, proto mu dopřejte kvalitní, pohodlný a na pohled sympatický pelíšek, v němž bude chtít trávit své nemocné dny. Pelíšek by měl být dostatečně velký, pejsek by se v něm neměl cítit stísněně, ale naopak velmi příjemně. 

Pelech vždy vybírejte dle plemena psa. Některé pelíšky jsou vhodnější pro velká plemena, jiná jsou určeny speciálně malým psím plemenům.  Dnes již máme na výběr z velkého množství tvarů a barev psích pelechů.

• Schody pro psy

Schody jsou pro psy velkým pomocníkem nejen v době nemoci. Schody mohou být různě vysoké, jsou vyráběny proto, aby se pejsek snáze dostal na pohovku nebo postel. Majitelé schody pořizují svým psím mazlíčkům často v době nemoci, aby se pejsci zbytečně nenamáhali skákáním. Celou škálu velikostí i barev schodů pro psy najdete zde: https://www.iridog.cz/schudky