Kolik si lze půjčit při nebankovních půjčkách?

Jak jistě víte, každý se může dostat do tíživé finanční situace, při níž je třeba si půjčit. I když i v dnešní době existují lidé, kteří tvrdí, že by se k půjčkám nikdy nesklonili, právě oni často bývají těmi prvními, kdo je nucen se k půjčkám přiklonit. Pokud zvažujete půjčku, vždy zhodnoťte svou finanční situaci a spočítejte si, kolik je nutné si půjčit. Přece jen je zbytečné si půjčit více, než potřebujete, jenom by se tak prodloužila doba splácení, která je tak nepříjemná a často zbytečně dlouhá. Pokud zjistíte, že si potřebujete půjčit přes sto tisíc, je pochopitelné, že půjdete zažádat o úvěr do banky. Jestli ale potřebujete méně než sto tisíc, třeba jen několik desítek, je výhodnější zamířit do nebankovní instituce, jakou je například Rerum.

Nebankovní instituce jsou v mnoha směrech výhodnější než banka. Sice si nemůžete půjčit tolik, kolik banka umožňuje, ale můžete si půjčit to, co vás spasí ve finanční tísni. Vždyť několik desítek tisíc je hodně peněz, lze z peněz zaplatit rekonstrukci domu, opravit automobil nebo koupit nový spotřebiče, když ten starý vypoví svou službu.

Kolik konkrétně si mohu v nebankovních institucích půjčit?

Jak jsme zmínili, nebankovní instituce nenabízí více než několik desítek tisíc korun. Například u zmiňované firmy Rerum je to tak, že při první půjčce je možné si půjčit osm tisíc korun, při další až dvacet tisíc korun s tím, že první půjčka je bez navýšení.

Proč zvolit nebankovní půjčku?

A jak již bylo zmíněno, i několik desítek tisíc korun může člověka spasit ve finanční tísni. Otázkou však je, proč právě nebankovní půjčky, z nichž má drtivá většina lidí strach? Jsou nejen výhodnější, jak jsme zmínili, ale také o ně lze zažádat z pohodlí domova. Rychlé je taky jejich vyřízení a následně i poslání peněz na vámi zvolený bankovní účet, který poznamenáte při vyplňování žádosti.