Češi jsou podle průzkumů zodpovědnější. Smlouvám věnují víc svého času

České ekonomice se v současné době daří. O tom svědčí nejeden fakt. Díky rostoucí ekonomice jsou mnohé firmy trochu lstivější, konkrétně banky chtějí vlákat do svých spárů zejména mladé lidi, kteří ještě donedávna nevěnovali jakoukoli pozornost tomu, co podepisují v bankách. Nedávno se však ukázalo, že mladí lidé jsou zase o něco zodpovědnější, jelikož věnují velkou pozornost tomu, co podepisují. Už z nich nejsou ti, kteří jen bezhlavě a bez rozmyslu podepisují vše, co jim přijde pod ruku. Alespoň to tak tvrdí průzkum.

Češi jsou podle zmiňovaného průzkumu čím dál opatrnější. Nechtějí naletět, proto smlouvám, které podepisují, věnují více času. V praxi každý třetí z nás věnuje smlouvě víc než hodinu svého času, zhruba každý šestý věnuje smlouvě jeden den.

Najdou se stále nezodpovědní mladí lidé?

Bohužel průzkum poukazuje i na to, že i když se situace v Česku v současné době rapidně zlepšila, stejně se mezi námi najdou i ti, kteří smlouvě nevěnují ani pět minut. Zkrátka podepíšou to, co jim přijde pod ruku, aniž by se o tom dozvěděli více.

Kdo je z Čechů nejzodpovědnější?

Pokud bychom měli poukázat na nejzodpovědnějšího člověka, který se mezi námi nachází, poukázali bychom na šedesátníky, kteří jsou podle průzkumu skutečně nejvíce opatrní. Podle průzkumu si ještě polepšili v porovnání s podobným průzkumem, který se dělal před několika lety. Více než hodinu svého času věnují smlouvě dvě pětiny šedesátníků, což je v porovnání s rokem 2016 velký úspěch. Tehdy si totiž svou smlouvu pročítala jen čtvrtina z nich.

Kromě šedesátníků jsou velmi zodpovědní i lidé do šestadvaceti let, kteří si dávají stále velký pozor na to, co podepisují či do jakého smluvního vztahu se ženou. Pokud bychom se měli zaměřit na lidi středního věku, ti nejsou už tak opatrní a zodpovědní. Více jak hodinu svého volného času smlouvě věnuje necelých třicet procent.