Kam na motorce do přírody

Jízda na motorce je oblíbená aktivita mnoha lidí. Jenže i ti, kteří mají motorku krátkou dobu (nebo klidně i delší čas) mohou mít někdy problém s výběrem místa, kam se pojedou podívat. Zejména v hlavní sezoně chtějí využít hezkého počasí a zajet si do přírody, ale jen tak k lesu – to je nuda. Kam konkrétně vyjet, abychom si užili i pořádného množství zatáček a kdy by nám odměnou byla právě neutuchající krása přírody? 

Vzhůru na Ještěd 

Svačinku do zavazadla na motorku, dobře padnoucí oblečení na sebe a helmu na hlavu – může se vyjet! Jenže kam jet? Nabízí se například Jizerské hory a Ještěd, který vám nabídne krásný výhled prakticky na všechny světové strany. Navíc se zde nachází i restaurace, kde se budete moct pořádně najíst, pokud jedete z daleka.  

Kolem dokola se toho však nabízí mnohem více než Ještěd. Jizerské hory nabízí řadu krásných výšlapů čili se sem můžete vydat i na pořádný turistický výlet. A jízda na motorce – to bude tou pravou odměnou po několika ušlapaných kilometrech.  

Pohádkové Kokořínsko 

Na motorce se můžete vydat také cestami, kudy se dříve proháněli filmaři natáčející tradiční české pohádky. Například pokud se vydáte na Kokořínsko, budete mít neustále před sebou krásné pohádky posledních let, jako je například ta O Jasněnce a létajícím ševci.  

Jen si tedy dejte pozor. Zejména trasa vedoucí z Mělníku do Dubé je známá vysokou nehodovostí. Jsou totiž velmi rychlé a táhlé zatáčky. I kvůli vysoké nehodovosti se to tady hemží policejními kontrolami, tak si na to dejte pozor. 

TIP na dárek: Dárkový poukaz pro motorkáře.

Vzhůru na východ České republiky 

Pokud to máte do Jizerek nebo na Kokořínsko daleko, nabízí se Beskydy a Karpaty čili východ České republiky. Právě tudy se táhnou velmi krásné zakroucené úseky, které jsou krapet bezpečnější než ty, jež se linou Kokořínskem. Například kolem hradu Buchlov jsou nechvalně proslulé zatáčky. Zde je riziko hlavně v tom, že se prodíráte hustým provozem, tak pozor na to.  

Samozřejmě nejen v okolí hradu Buchlov čili v Buchlovicích se nachází působivé zatáčky. Můžete se vydat třeba k údolní přehradě Bystřička.