Rozhodli jste se přestěhovat nebo jen opouštíte své rodné hnízdo čili se stěhujete od rodičů do svého prvního vlastního příbytku? Po přestěhování všech krabic s vašimi věcmi vás čeká další důležitá věc, a tím je zařizování interiérů. To se může zdát trochu náročné, jen co je pravda. Musí se pověsit garnýže, na ně následně pověsit záclony, případně závěsy a ani montáž nábytku nebude snadná. Pozor si dejte v každém případě na několik chyb.
Všechen nábytek u jedné zdi
Před započetím zařizování je vhodné si zjistit, co se zrovna nosí. Trendy se ve světě bydlení mění podobně rychle jako ve světě módy, proto pokud si budete udržovat bystré oko, neuděláte špatně. Například předejdete jedné velké chybě, a té je – neustálé umísťování prakticky všeho k jedné jediné zdi. Nemusíte si ze svého příbytku stavit hradbu – buďte kreativní a posouvejte nábytek více do středu místnosti.
Tím, že budete efektivně využívat prostor nebude váš interiér vypadat příliš přeplněně, ale také bude působit velmi moderně a útulně. Řiďte se v tomto případě svým instinktem, který jistě nezklame.
Podlahy nepodceňujte
Při zařizování bytu (ale také domu) děláme další velkou chybu, a tou je zapomínání na podlahy a koberce. Většinou to končí tím, že na podlahy umístíme nábytek, případně podlahu vysteleme jedním velkým celoplošným kobercem a tím je hotovo. Jenže hrát si s podlahami je také klíčové a spěje to k tomu, aby se z vašeho interiéru stal velmi působivý a příjemný interiér.
V současné době se například preferují menší kusové koberečky, které dodávají interiéru šmrnc. Volíme správnou velikost – kobereček by měl v nejlepším případě vykukovat pod nábytkem z obou stran.
Až příliš mnoho dekorací
Ano, většina lidí chce mít z domácnosti velmi útulné zázemí, kam se bude každý den těšit při jízdě z práce. Jenže útulnost nemusíme nutně vytvořit tím, že koupíme hromadu dekorací. Tím jen vykouzlíme v člověku pocit přílišného kýče. Dekorace neboli bytové doplňky mají být pouze doplňujícím prvkem, nemají být dominantou interiéru.