Jak vyhnat stres a nahromaděné napětí z těla?

Práce dokáže být velice stresující, ostatně jako všechno na světě. Každý člověk ví, jak moc je ve stresu, když nestíhá odevzdat práci v termínu. Do stresu mohou člověka dostat i kolegové, kterým se neumí říkat ne. Často se v nás hromadí napětí i po příchodu domů, když se s partnerem nepohodneme nebo když není všechno tak, jak chceme, aby bylo. Stres či nahromaděné napětí je pro člověka velice ubíjející a nemá to dobrý dopad na naše zdraví. Nedovolme, aby nás právě stres či napětí postupně zruinovalo a naučme se, jak stres a nahromaděné napětí vyhánět z těla. 

Když je člověk ve stresu a když v něm dřímá nahromaděné napětí, které po probuzení udělá velkou kalamitu, je třeba si rychle odpočinout, zpomalit, takzvaně “vypnout”. To jde ostatně jen na několika místech. 

V meditační pyramidě

Zbavit se stresu a nahromaděného napětí vám pomůže třeba meditační pyramida, do které si jen na pár chvil sedněte. O meditačních pyramidách se říká, že jsou to léčivé pyramidy, ale je třeba brát toto označení s nadsázkou. Meditační pyramidy spíše poskytují prostor pro meditaci, relaxaci, odpočinek. 

Na každého člověka působí takzvané pyramidy energie jinak. Někdo se cítí po pár minutách strávených v pyramidě tak odpočatě, jako kdyby spal dlouhé hodiny. Někomu pyramidy energie pomáhají s rychlejším uzdravením, jinému dodají energii. Díky pyramidální energii, která v meditační pyramidě, dojde ke zbavení stresu a napětí. Vyzkoušejte to tedy taky. 

Ve vaně

Jak lépe zahnat stres než ve vaně. Když je toho na člověka moc, když potřebuje najednou zcela “vypnout” a nemyslet na nic, napustí si horkou vanu s pěnou, do které se ponoří a v níž relaxuje. Když se k tomu ještě přidá relaxační hudba, jejíž tóny se nám budou linout do uší, pak se dočkáme naprostého uvolnění, při kterém stres zmizí z těla.