Hledáte levný toner? Víme, jak ho najít!

Došla vám náplň v tiskárně? Pokud je laserová, budete poptávat náplně označované jako takzvané tonery. Čím jsou charakteristické? Je v nich jemný prášek, který se následně nanáší na papír. Takto daný typ tiskáren tiskne. Co ale v případě, že náplň dojde? Je třeba pořídit novou. Jak tu udělat, abyste koupili tu cenově nejvýhodnější? Podívejte se. 

Nemusí se jednat o originál

První krok je spojený s tím, že se při nákupu nemusíte soustředit nutně jenom na originální náplně. Jako příklad nám poslouží alternativní tonery HP. Jsou určené do vaší tiskárny, ale nevyrobila je samotná značka, nýbrž někdo jiný. To však při výměně nemusí být žádný problém. Velkým kladem těchto náplní jsou především nízké ceny. Jsou nižší i o několik desítek procent oproti originálu. Tím ale výhody nekončí. Samozřejmostí je i:

  • Bohatý výběr
  • Kompatibilita s vaší tiskárnou
  • Dobrá kvalita tisku

Nakupujte ve správném obchodě

Každý obchod si může nastavit takovou marži, jaká mu vyhovuje. To znamená, že se ceny v jednotlivých eshopech mohou lišit. I proto je na místě podívat se na několik z nich a porovnat si ceny. Vyjde vám, že populární levné tonery Xerox mohou být v jednom obchodě podstatně levnější, než v obchodě druhém. Mnohdy jde o desítky korun, nebo dokonce i stokoruny. Pokud tisknete hodně a často, už se může jednat o poměrně velkou měsíční úsporu. Její velikost může být individuální.

Nebojte se koupit více

I v segmentu tonerů vás mohou čekat množstevní slevy. Často jsou k dispozici už od dvou kusů. Proto se nebojte nakoupit si náplň do zásoby. Žádnou trvanlivost nemá a může vám nepoužitá vydržet i roky. Když jich koupíte více, může se zajímavě ponížit výsledná cena. To stejné platí i v případě objemu jednotlivých náplní. Čím je větší, tím výhodnější váš nákup je. Pro toho, kdo tiskne hodně a pravidelně je tato cesta také celkem praktickou.