Garáž jako dřevostavba? Proč ne

Dřevostavby si i v Česku získávají stále více příznivců – ať už pro rychlost vlastní výstavby, pro příznivou pořizovací cenu, nebo i ekologičnost či nízké náklady na provoz. Většinou ale v souvislosti s dřevostavbami mluvíme pouze o rodinných domech, což je omyl a škoda. Stejně efektivně si totiž můžete pořídit například dřevostavbu garáže.

Garáž jako dřevostavba

Alternativou klasických zděných garáží jsou i na našem trhu již několik let dřevostavby garáží, které od těch běžných zděných na první pohled nemusíte ani rozpoznat. Může jít totiž o klasickou stavbu obdélníkového či čtvercového tvaru s vraty, jako znáte u staveb zděných. Dalšími možnostmi jsou pak dřevěné přístřešky a garážová stání, která jsou do různé míry otevřená – mohou mít částečně volné vybrané stěny, případně stát pouze na sloupcích.

Dřevostavba garáže na míru

Pokud si zvolíte dřevostavbu garáže na míru, můžete volit z různých velikostí včetně dvojgaráží, zcela dle vlastních potřeb či představ. Samozřejmostí je pak možnost opatřit garáž dveřmi i vraty, případně okny. Totéž platí o designu, kdy můžete nechat vyniknout kouzlu dřeva, nebo opatřit garáž klasickou fasádou.

Typizované dřevostavby garáže

Pokud nemáte speciální požadavky a toužíte i po co nejrychlejším řešení, můžete sáhnout po typizované garáži či dvojgaráži. Na českém trhu najdete již několik firem, které prefabrikované modely nabízí a obvykle máte na výběr hned z několika typů garáží i dvojgaráží, od minimalistických s vraty a bez oken, až po stylovější, například i s dvojicí vrat pro dvě auta a okny pro prostup světla do interiéru.  

Cena dřevostavby garáže

Cena dřevostavby garáže se liší dle velikosti i typu garáže či přístřešku. Nejjednodušší přístřešky seženete již za cenu od 100 tisíc korun, u klasických garáží s vraty a plnou konstrukcí pak počítejte s cenou od 200 tisíc výše.