Co vám pomůže dopředu prokouknout firmu?

Chcete poslat životopis do nějaké zajímavé společnosti, ale nejste si tím tak úplně jistí? Je to naprosto běžná věc. Změnu zaměstnání řeší v současné době řada lidí, ovšem mnozí z nich si opravdu nejsou jistí tím, jestli mají nebo nemají o firmy životopis poslat. Pomůže však jakési prokouknutí firmy dopředu. Ovšem jak si firmu prokouknout, aniž by o tom sama věděla?

V současné době jsou neustále k dispozici nejrůznější webové stránky, na nichž jsou k přečtení firemní zkušenosti nebo hodnocení firem z řad zaměstnanců i zákazníků společnosti. Tyto reference jsou velice důležité a člověku pomáhají udělat si jakýsi prvotní obrázek o tom, jak to ve firmě funguje, jaké jsou pracovní podmínky, jak se zaměstnavatelé chovají k pracovníkům nebo k zákazníkům jako takovým. 

Z proklepnutí firmy nemusíte mít vůbec žádný strach. Je třeba říct, že to takto děláme všichni. Většinou si však zjišťujeme informace o firmě ve chvíli, kdy chceme využít jejích služeb. Pokud chceme koupit novou pračku, nejdříve si zjišťujeme informace o tom, jak firma přistupuje k reklamacím nebo k vrácení peněz. 

I firmy si proklepnou nás

Jak již bylo zmíněno, dnes se proklepáváme prakticky všichni. Zatímco my si firmu proklepáváme ve chvíli, kdy do ní chceme odeslat životopis nebo kdy od ní chceme něco koupit, firma to dělá trochu jinak. Ta si nás proklepne ve chvíli, kdy jí přistane do emailové schránky náš životopis. 

Možná si říkáte, jak je možné, že si firma zjistí tolik informací, aniž bychom je sami poskytli. Důvodem jsou však sociální sítě, které firmy prozkoumají odshora až dolů. 

Pročítáte si reference na internetu?

Závěrem se nabízí otázka, jestli i vy pročítáte reference na internetu nebo jestli se raději vrháte do spolupráce s firmou po hlavě nezávisle na tom, jestli se jedná o pracovní spolupráci nebo o spolupráci ve vztahu klient a prodejce.