Co by nemělo chybět v zahradní kůlně

Každý z nás potřebuje mít ve své zahradní kůlně uložené základní potřeby pro údržbu zahrady a skleníku. Které věci zde mají své pevné místo? Podívejte se na soupisku, se kterou rozehrajete dobrou hru na vašem pozemku. 

Bez zahradní techniky se neobejdeme

Naprostý základ, bez kterého se dnes již vlastnictví pozemku neobejde, je zahradní technika. Zde záleží na pohledu každého z nás. Někomu stačí zahradní sekačka a o zbytek se postará pomocí strunové sekačky. Většinou si ale pořizujeme také prořezávací pily, štípačky dříví, nebo také řetězové pily. Mnohým pomáhají také foukače nebo vysavače listí. 

Jaké zahradní nářadí se považuje za základ? 

Pro údžbu zahrady vám postačí několik základních potřeb. Hrábě, lopaty a motyka – to je základ každé zahradní kůlny. Pro zimní období ještě přidáme ohrnovač sněhu. Práce nám půjde dobře od ruky, když budeme mít možnost si sami porýt zahradu rýčem, nebo se sami postarat o údržbu keřů a stromů díky zahradním nůžkám. Většina majitelů zahrady si postupem času pořídí i užitečné kypřiče a provzdušňovače. Samozřejmě se neobejdeme ani bez kvalitní sekery. 

Příslušenství pomáhá s celoroční údržbou

Už máte na své zahradě užitečný kompostér? S jeho pomocí si vyrobíte vlastní výživnou půdu pro své rostliny a zužitkujete tak odpad ze své domácnosti. V zahradní kůlně se jistě najde i místo pro postřikovače. Každý strom a keř potřebuje pro zdravý růst plodů ten správný postřik, který jej ochrání před nemocemi, parazity a škodlivým druhem hmyzu. 

Zahradní nábytek

Zahrada ale není jen místem pro práci. V naší zahradní kůlně se proto často skrývá také zahradní nábytek. Ten by vždy měl být z materiálů, které jsou odolné a vydrží i nepříznivé počasí. Většinou nábytek ukládáme do kůlny až po ukončení zahradní sezóny. 

Každá zahradní kůlna by měla obsahovat všechny potřebné stroje a pomůcky pro údržbu zahrady a skleníku.