4 důvody, proč je stavebnice tou nejlepší hračkou pro děti

Stavebnice rozvíjejí kreativitu, psychomotorické schopnosti dítěte, ale také představivost. Proč se jedná o vůbec nejlepší hračku, kterou můžete dítěti dát? 

Vyrob si svou představu

Dětská stavebnice je prvním prostředkem, pomocí něhož se dítěti podaří zhmotnit svou představu. Přeje si domeček, může si jej vytvořit. Stejně tak závodní dráhu, nebo třeba malou farmu. Když si dítě hraje se stavebnicí, má možnost realizovat své sny. Co může být krásnějšího, než jejich zhmotnění? Díky stavebnici se vám podaří nalézt dárek, který najde velké využití a dítě si s ním bude hrát mnoho hodin.

Rozvoj motorických schopností

Stavebnice nabádá dítě k tomu, aby bylo přesnější ve svých motorických schopnostech. Dítě má konkrétní přání, jak bude jeho výtvor vypadat. A musí se neustále snažit zlepšovat své pohyby, aby svého cíle dosáhlo. Nevědomky tak trénuje své motorické schopnosti, které s každým stavěním zlepšuje a zdokonaluje zobrazení svých představ.

Tolik možností!

Stavebnice nikdy nenabízejí jen jednu možnost, jak si s hračkou hrát. Zatímco plyšová hračka se časem omrzí, stavebnice se nikdy neokouká. Stále je co vymýšlet, pořád je co objevovat. Jeden den se tvoří garáž pro auta, druhý zase stále pro koníky. Stavebnice nikdy nebude dítě nudit a stane se jednou z nejoblíbenějších hraček. Mnohdy se stává, že proces stavění vtáhne do děje i starší sourozence, nebo dospělé. Je to skutečná zábava!

Nový příběh

Stavebnice nepomáhá dětem pouze s rozvojem motoriky, ale také s rozvíjením představivosti. Každý den tak mohou prožít zcela nový krásný příběh. Bude se jednat o záchranu jednorožce, nebo třeba o veterinární stanici pro dinosaury? Stavebnice umožní vymyslet každý den zcela originální příběh. 

Dětská stavebnice je skutečně ten nejlepší dárek, který může dítě dostat. Tato hračka se jen tak neomrzí.