Citronová kůra do myčky na nádobí: znáte tento trik? 

Do myčky na nádobí každý den dáváme špinavé nádobí, ve kterém se objevují kousky potravin. I při pravidelném čištění filtru myčky se tak může stát, že časem ucítíte nepříjemný zápach z myčky. Můžete používat různé speciální přípravky do myčky, které si s problémem jistě poradí velmi dobře. Jako první pomoc můžete ale použít něco, co byste stejně pravděpodobně vyhodili. A to je vymačkaný citron. 

Použití myčky 

Řada lidí už došla na to, že myčka na nádobí není určena pouze k mytí nádobí. Pokud nepoužijete čisticí přípravky, můžete myčku použít také k zavařování sklenic s potravinami nebo mytí nejrůznějších odolných skvrn. Avšak o myčku je třeba se také pravidelně starat. Pravidelně ji čistěte – a to nejenom filtr ale také celý vnitřní prostor myčky. 

Čistota a svěží vůně 

Do myčky na nádobí můžete ke špinavému nádobí vložit kolečko citronu nebo klidně slupku, která zbude po vymačkání citronu. Nejenže bude nádobí krásně vonět po citronu, bude také zářivě čisté. Odstranit můžete i velmi odolné skvrny, které se nachází například na plastových prkýnkách. Tento trik se týká nejenom citronů, ale všech citrusů, které obsahují kyselinu citronovou (limetky, pomeranče, grapefruity). Pokud je kyselina citronová již obsažená ve vašem čisticím prostředku, trocha navíc neuškodí. 

Síla kyseliny citronové 

Kyselina citronová je velmi silná. Vydá za nejrůznější ekologické čisticí prostředky. Skvěle rozpouští mýdlovou pěnu, odstraňuje usazeniny tvrdé vody, leští a dezinfikuje. Má také antibakteriální účinky, takže vám pomáhá zbavit se bakterií a kontrolovat množství vodního kamene, který se hromadí v myčkách, ale také pračkách a dalších spotřebičích, které využívají vodu. Má také odmašťovací účinky, takže si poradí i s velmi mastným nádobím. Stačí přidat kousek citronu k pravidelnému mycímu cyklu.