Změnit kuchyni lze i pomocí speciální fólie. Jak na to?

Změnit kuchyni
Změnit kuchyni

Zdá se vám, že je vaše kuchyně již nesplňuje vaše požadavky? Pomocí speciální fólie si můžete pomoci k naprosto zásadní změně. Jak na to, abyste konečně měli kuchyň podle svých představ? Pracovní deska ani jiné části kuchyně už nebudou nuda!

Žádná radost

Když přijdete do vaší kuchyně, necítíte žádnou radost? Nelíbí se vám její podoba a zejména celkové ladění dvířek vám přijde již naprosto nemoderní? Možná i vaše kuchyně už vám přestala dělat tu správnou službu. Místo toho vám doslova vysává energii, protože již v celém prostoru nejste spokojeni. To se potom vaří mnohem složitěji, když stále přemítáte nad tím, jak to změnit. Pokud se vám nechce přímo měnit dvířka na celé kuchyňské lince, můžete si pomoci zcela sami. Jak na to?

Několik hodin a je to

Než se dáte do práce s fólií k renovaci kuchyně, připravte si k ruce také ořezávač papíru, nůžky, metr a fén. Nakupte si také nové nábytkové úchytky. Hodit se vám bude také větší rovná podložka, na které vše budete připravovat. Nejprve všechna kuchyňská dvířka dokonale umyjte a odmastěte od těch nejmenších kousků nečistot. Když dvířka potřete jarovou vodou před samotným nalepením, budete mít v případě nerovného prvního pokusu ještě možnost s fólií kousek pohnout.

O trochu více materiálu

Až si dvířka změříte, překreslete jejich hodnoty na rubovou stranu papíru. Poté už stačí jen správně stříhat – vždy ale ponechejte kousek navíc – malá rezerva se vždy hodí. Řezacím nožem poté zbytek materiálu snadno oříznete. Při práci se snažte, abyste tvořili souvislou a rovnou plochu. Případnou malou bublinku ale můžete klidně propíchnout špendlíkem a povrch zahladit.

A máte hotovo. Vaše kuchyňská linka dostala zcela nový kabát. Zbylo vám trochu folie? Výborně. Máte ještě možnost novou kuchyň dovybavit doplňky ve stejné barvě, jako jsou vaše kuchyňská dvířka. Pohrajte si ještě s květináči nebo nádobami na těstoviny či rýži a dejte jim stejný kabátek.