Začínáte s podnikáním a tápete v zákonech? Franšíza vám pomůže

Zaměstnanecký pracovní poměr vás neuspokojuje a přemýšlíte, že se vrhnete do podnikání? Jenže si nejste jisti, kterým směrem se vydat? Jestliže máte ale chuť a odvahu věci měnit, jste tu správně. V tomto článku probereme výhody franchisingu a možná právě dnes se pro vás změní svět…

Co přesně znamená pojem franchising a další názvy s ním spojené?

Pokud jste zapátrali na netu a pomalu se seznamujete s franchisingem, možná jste zjistili, že tento pojem není ojedinělý. S franchisingem se pojí další výrazy:

  • Franšíza = frenšíza = franchiza
  • Frenšíza z původního názvu fren-čáj-zing, hovorově frenšíza.
  • Franchiza či franchise jsou běžné zahraniční názvy pro franšízu.
  • Franchising – daný způsob, kdy majitel know-how předává své znalosti a zkušenosti zájemci o franšízu s radami, jak vést podnik.
  • Franchisor – ten, který vlastní ochrannou známku a majetek ve franšízové společnosti.
  • Franchisant – ten, který rozjíždí podnikání a oslovuje franchisora.
  • Franchisová smlouva – smlouva mezi franchisorem a franchisantem, kdy na základě této smlouvy franchisant hradí licenční poplatky a taxu za využívání know-how.

Toto je jen začátek pro seznámení. Ničeho se neobávejte, protože franchisor je tu od toho, aby jeho know-how sloužilo i vám. Využijte léta praxe, profesních znalostí a vědomostí franchisanta a ušetříte si tak spoustu času a možná i zklamání z rozjezdu podnikání. Máte nad sebou ochrannou ruku a můžete směle vykročit do světa podnikání. Navíc se vyhnout nežádoucím problémům a předejít neúspěchům, jež začínajícího soukromníka velmi často na nově nastoupené cestě podnikáním provázejí.

Nemusíte podnikat jako Mc’Donalds, přesto franchising funguje skvěle i v menších projektech

Důležité je jen vaše rozhodnutí vrhnout se do světa podnikání a mít svůj cíl, který vám pomůže splnit právě franchising. Věřte již dříve objevenému a prověřenému a neztrácejte zbytečně svůj drahocenný čas. Pod vedením franchisora se můžete bezproblémově věnovat svému projektu a plnit si své sny.