Jantar jako ochránce vašeho zdraví. Mějte ho třeba na svém náramku

Najít si ideální náramky z minerálů, které budou člověku naprosto sedět i svými vlastnostmi je poněkud těžké. Každý kámen má své vlastní účely a účinky. Vezměme si takový jantar – na první pohled velmi vkusný a krásný kámen, který léčí krk, štítnou žlázu i žaludek nebo žlučník. Nepřináší však jen údajné zdravotní benefity, ale je také tím základním kamenem každého úspěšného života.

Kámen, který přináší úspěch i peníze

Než přejdeme k pevnému zdraví, respektive ke zdravotním benefitům, které nám jantar jako takový slibuje, za zmínku stojí ta jeho druhá stránka, a sice ta stránka přinášející úspěch (zejména ten obchodní) a peníze, také potřebnou sílu. 

Jantar totiž umí zvýšit naši trpělivost a nastolit v životě i mysli jakousi rovnováhu. Pohlcuje negativitu a pomáhá s rozhodováním čili nosit by ho na ruce měli hlavně věčně nerozhodní jedinci. Pakliže jste navíc osamělí, má prý moc přitáhnout přátele nebo partnera. 

Zdravotní stránka stojí za vyzdvihnutí

Především však stojí za vyzdvihnutí jeho zdravotní stránka, respektive zdravotní benefity, které slibuje svým nositelům. Řeč je konkrétně o stimulaci paměti nebo o tom, že prý pomáhá při impotenci a frigiditě. Z babských povídaček také vyplývá, že ulevuje od bolestí hlavy nebo také od bolesti uší či zubů a při křečích. 

Jestli jsou zdravotní účinky opravdu takové, jak se od pradávna tvrdí, to musí zjistit každý sám. Pravdou však je, že se jedná o součástí opravdu stylového módního doplňku, kterým takový náramek z minerálů bezesporu je.

Jantar jako takový se těží, respektive nalézá na několika místech světa. Jeho naleziště najdeme například hned za hranicemi, a to konkrétně v Polsku, dále také v Rusku, Velké Británii nebo také Itálii.

Pokud bychom měli kámen popsat z toho technického hlediska, řekneme, že se jedná o zkamenělou pryskyřici stromů s kousky hmyzu a rostlin.