Jak vypadá nejdražší automobil světa? Jeho hodnota sahá do milionů eur

Chcete si dopřát luxus, kterým se jen tak někdo nepyšní? Chcete si koupit automobil, který jen tak někdo nemá? Co třeba investovat do vozu, který se považuje za ten nejdražší automobil světa? I když neustále lidé polemizují nad tím, jaký vůz lze označovat za nejdražší na světě, my máme jednoznačného vítěze. Tím vítězem je automobil od velice luxusní značky Bugatti, kterým je vůz La Voiture Noire, tedy v překladu “černé auto”. Už při prvním pohledu na vůz si řeknete, že tento vůz je naprosto jedinečný a výjimečný. Byl představen na letošním ženevském autosalonu.

Na úvod však lze konstatovat, že se zatím jedná jen o koncept bez motoru, dokončený má být až za dva roky. Ovšem už nyní se ví, že to bude (a nyní už je) ten nejdražší vůz na světě. Jeho hodnota totiž sahá do milionů eur, konkrétně bude stát skoro sedmnáct milionů eur!

O novém nejdražším automobilu světa

O novém Bugatti La Voiture Noire lze říct, že stojí na naprosto stejném technickém konceptu jako Bugatti Divo a Bugatti Chiron. Bude ho pohánět osmilitrový motor, z nuly na sto zrychlí vůz za dvě a půl vteřiny. Dosáhnout bude moct až čtyř set km/h.

Jak už jeho název vypovídá, jedná se o naprosto černý vůz, který se pyšní hlavně vysokým výkonem podobající se sportovnímu vozidlu. Na rozdíl od jiných vozů této automobilky bude novinka vhodná i pro delší trasy, což milovníci automobilky Bugatti jednoznačně ocení.

Porovnáváme s ostatními vozidly

Jak již bylo zmíněno, jedná se o vůbec nejdražší vůz na světě. Bude stát skoro sedmnáct milionů eur, v porovnání s Bugatti Chiron se jedná o částku vyšší o patnáct milionů eur. Máte miliony navíc a budete

investovat do tohoto nádherného vozidla nebo nebudete mezi několika málo majiteli luxusního vozu, který lze označit za nejdražší automobil všech dob?