Finty, díky kterým ulovíte kapra obrovských rozměrů

S přicházejícím teplejším obdobím roku se schovávají veškeré lyžařské nebo snowboardové vybavení, na které se nyní bude jenom pár měsíců prášit v kůlně. Za to se však vytahují rybářské pruty a začínají se vyrábět kapří kuličky čili krmné boilies, které je tou nejlepší návnadou po kapry. Rybáři jsou letos odhodlaní ulovit doslova kapitálního kapra, a tak projíždí internetové průvodce a rádce, u nichž hledají tipy, jak vlastně na to. Několik fint vám nyní rovnou prozradíme. 

Pokud patříte k vášnivým rybářům, pak si kladete za hlavní cíl ulovit doslova kapitálního kapra, který by měl obrovské rozměry. Chcete se s ním chlubit široko, daleko, i když je pravdou, že ho nejspíše opět pustíte do vody. Aby se vám letos podařilo ulovit takového kapitálního kapra, prozradíme si několik fint, díky kterým obrovského kapra ulovíte dřív, než byste to sami čekali. 

Nebojte se lovit v mělčinách

Řada rybářů se bojí jedné věci, a sice mělčin. Bojí se lovit v mělčinách, ale pravdou je, že není důvod ke strachu. V mělčinách bývá voda obvykle daleko teplejší než jinde, tudíž je to místo, kde na kapry narazíte ve velkém množství. Do teplejších vod se totiž mají kapři tendenci stahovat. Nemusíte je zde lovit jenom v noci, ale úspěšný bude lov i během dne. 

Ať jsou nástrahy velké a výrazné

Jak jsme zmínili, nejvhodnější a nejlepší nástrahou na kapry je krmné boilies. To si můžete zakoupit online nebo si ho můžete doma vyrobit. Ať už se rozhodnete pro to či ono, myslete také na to, že by nástraha měla být opravdu velká, a hlavně výrazná. Kapři jsou totiž ryby zvídavé, proto svou nástrahu zviditelněte jak barevně, tak i jej příchutí. 

Používejte malé háčky

Pokud stále patříte do staré školy, která využívá velké háčky pro lov kaprů, raději se inspirujte svými mladšími kolegy, kteří jsou spíše pro háčky menší. Menší háček se totiž lépe zachytne o kapří pysk, navíc je lehčí a přirozenější.