Co jste o Olem Einarovi Bjørndalenovi doposud nevěděli

Biatlon jakožto velice oblíbený zimní sport je nejsledovanější tehdy, kdy svět žije zimními olympijskými hrami. Každý ročník je plný zajímavých sportovců, jen málokterý se však zařadí mezi nejlepší. Pokud bychom měli hovořit právě o biatlonu, řekli bychom, že tím nejlepším biatlonistou e rozhodně Ole Einar Bjørndalen, který je považován za toho nejlepšího biatlonistu všech dob. Dokonce je považován i za nejvýraznější postavu napříč různými sporty.

I když je tento muž poměrně známý ve světě sportu, existuje několik věcí, které o něm ví jen málokdo. Jak jste na tom s vědomostmi vy?

Co jste o Olem Einarovi Bjørndalenovi nevěděli:

  • Už v dětství bylo jasné, že se Ole začne angažovat do sportu. Byl velice odhodlaný a také disciplinovaný, sport byl to, co ho táhlo výše a výše. I když byl sport pro něj doslova posvátný, mnozí lidé se obávali, že na sport na profesionální úrovni nedosáhne, protože pocházel ze skromné farmy a má čtyři další sourozence.
  • Když se však jeho bratři začali věnovat biatlonu, bylo víc než jasné, že Ole půjde v jejich stopách. Jeho bratři byli poměrně úspěšní. Jeden z nich to dotáhl dokonce až do reprezentace, což je skvělý výsledek.
  • Olemu se ve světě sportu říká různě. Mezi jeho nejznámější přezdívky patří například „biatlonový král“, který vystihuje to, jak jedinečný v tomto sportu je. Dokonce má i svou komiksovou postavičku, kterou však můžeme znát pod názvem „Klumpi“.
  • Biatlon byl a je pro Oleho srdcovou záležitostí, což ostatně potvrzuje i fakt, že chodil s italskou biatlonistkou Nathalií Santerovou. Pokud bychom měli být přesní, nedošlo jenom k chození, ale po osmi letech si řekli i své ano. Bohužel před šesti lety se jejich poměrně šťastné manželství rozpadlo.
  • Jeho sportovní lásky ale neskončily. Seznámil se s Darjou Domračevovou, s níž se později oženil a dnes má i dceru Xenii.