Břečťan jako náročná rostlina hodící se i do interiérů

Přemýšlíte nad tím, že si na okenní parapet pořídíte nějakou hezkou, stálezelenou rostlinu? Co třeba si pořídit plazivý břečťan? Mnozí lidé si myslí, že břečťan je rostlina hodící se jenom na zahrady, kde většinou obývá tmavé a temné kouty, kam nezasvítí sluníčko. Také se sází těsně vedle domu, aby se mohl během svého růstu plazit po zdech domu. Břečťan se však dává i do truhlíků a zdobí se jím interiér domácnosti. Do květináčů na okno je ideální.

Na okně se většinou snažíme mít takové rostliny, které nejsou moc velké, aby nezakryly výhled z okna, ale také nesmí být moc nízké, abychom si jich stěží všimli. Ideální jsou právě břečťany, a to z toho důvodu, že krásně putují mimo květináč a jsou tedy nepřehlédnutelné.

Břečťan však v interiéru není tak nenáročný jako venku. Venku má dostatečně dobré podmínky, nemusíte se o něj starat, ovšem v interiéru mu podmínky musíte poskytnout vy sami. Aby se břečťanu dařilo i na okenním parapetu v interiéru domu, poradíme vám, jak na to.

Pravidelná zálivka a čerstvý vzduch

Břečťan je známý tím, že vydrží takřka na každém místě. Nezáleží na tom, jestli na něj svítí sluníčko nebo jestli je ve stín, je schopný přečíst doslova kdekoli. Ke svému bezproblémovému životu však potřebuje pravidelnou zálivku, kterou mu musíte dopřát. Zalévejte ho víckrát týdně, nikoli jen jednou. Na zálivku nezapomínejte zejména během parných, letních dnů, kdy máte otevřené okno a kdy na břečťan svítí sluníčko přímo.

Břečťan miluje čerstvý vzduch a vlhkost zároveň. Občas ho tedy pokropte a dodejte mu tím energii.

Pozor, některé druhy břečťanu jsou náročnější

Ne každý břečťan je takto nenáročný. Poměrně těžké je starat se o břečťan, který má lemování na listech. Je tedy takzvaně „žíhaný“. Takový potřebuje všeho více, ale zase to není dobré přehánět zejména se zálivkou a s kropením. Dopřejte mu všeho více, ale stále platí, že všeho s mírou.