Elektrická novinka od škodovky? Přivítejte ENYAQ iV

Že se nám blíží elektrická budoucnost, na to se každý z nás dívá možná trochu jinak. Je to ale něco, čemu se určitě nevyhneme a také naše úspěšná automobilka z Mladé Boleslavi tak na tento nový trh musela samozřejmě vstoupit. Každá dnešní moderní automobilka musí umět nabídnout elektromobil a v případě Škody to je ENYAQ iV. S tímto vozem, který je koncipován jako velký rodinný vůz, přichází také zajímavá technická řešení, která dokáží oslovit mnohé zákazníky. Pojďme se na tento vůz podívat blíže.

auto-poly

Elektrický, ale zároveň praktický

Mezi jedny ze zásadních předností nového elektromobilu od škodovky rozhodně patří to, že se snaží být maximálně praktický a minimalizovat kompromisy, které jsou spojeny s elektromobily. Může tak jít příkladem ve vnitřním prostoru, nebo v dojezdu. Dojezd je přes 500 kilometrů na jedno nabití, přičemž po celé Evropě dnes už můžete využívat kolem 200 000 nabíjecích stanic. Škoda ENYAQ iV má v rukávu ale ještě mnohé další trumfy. Patří mezi ně rozhodně:

  • Bezpečnostní prvky a asistenti
  • Maximální důraz na udržitelnost

U moderních vozů se samozřejmě klade maximální důraz na bezpečnost, kdy v tomto případě vám v tom může dopomoci celá řada jízdních asistentů, ale třeba také 9 airbagů nebo Head-up displej. Nový vůz se soustředí také na ekologii a udržitelnost nejen po stránce pohonu, ale rovněž z hlediska použití recyklovatelných a přírodních materiálů v interiéru. V tomto ohledu hodně záleží na tom, jakou si zvolíte výbavu.

auto-poly

Dynamický exteriér a síla elektromotoru

Moderní elektromobil od škodovky nabídne dynamicky design, přičemž dynamický je také samotný jízdní projev vozu. Je toho dosaženo díky výkonným elektromotorům, které si můžete pořídit ve dvou variantách, a to 132 kW nebo 150 kW. Cena nové Škody ENYAQ startuje na částce 1 089 900 Kč. Vybírat si můžete s nejrůznějších výbav, v závislosti na tom, kolik jste ochotni investovat. Příplatkové výbavy jsou vcelku rozumně odstupňovány, takže si vybere každý.

Zdroj / foto: skoda-storyboard.com.